Datum: 29-07-2023
Amstelveen en omstreken
Ga ook mee op een Orgeltocht!
Noord-Holland heeft veruit de meeste kerkorgels. Gedurende vier zaterdagen gaan we op bezoek bij 12 (dorps)kerken met historische orgels. Er wordt een kwalitatief muziekprogramma verzorgd door top-organisten van wereldfaam.
Op één zaterdag bezoeken we steeds drie verschillende kerkorgels, vaak op een kleine afstand van elkaar. Voor het muziekprogramma op het orgel start, volgt er steeds eerst uitleg over de bouw van het orgel met de registers en de klankkleur in de ruimte. Tussen de laatste twee orgelconcerten is er een tijdsruimte om zelf de lunch te genieten.
Voor KBO-leden kosten deze drie concerten op één zaterdag totaal slechts €12,50 op vertoon van de KBO-pas exclusief lunchkosten. Andere muziekliefhebbers betalen €17,50. U hoeft zich niet aan te melden en kunt steeds ter plaatse betalen zowel contant als met pin-pas. U regelt uw eigen lunch en een kussentje is in sommige kerken handig.
Gaat u met een KBO-gezelschap, bijvoorbeeld door samen een bus te regelen, dan is het verstandig om uw groep van tevoren aan te melden bij Dick van der Pijl, organisator Orgeltochten Noord-Holland, info@orgeltochtennoord-holland.nl
Programma
Zaterdag 29 juli | Tocht 324 | Orgeltocht met organist Mark Heerink
- 10.30 uur: RK St.Urbanuskerk
Amsteldijk zuid 145, 1189 VL Nes ad Amstel
Orgel: P.J.Adema 1893 - 12.00 uur: Paaskerk
Augustinuspark 1, 1185 CN Amstelveen
Orgel: Leeflang-Reil 1967 - 14.30 uur: RK St. Urbanus
Rondehoep Oost 31, 1191 KC Ouderkerk ad Amstel
Orgel: J.J.Vollebregt 1878
♫ De tochten zijn op zaterdagen en de aanvang is telkens om 10.30 uur
♫ De tochten worden afgelegd met eigen, of openbaar vervoer (de tochten zijn op fiets-c.q. loopafstanden)
♫ Tussen het bezoek aan de tweede en derde kerk is er een lunchmogelijkheid naar eigen keuze
♫ Vooraf opgeven is niet nodig
♫ Deelname tochten is € 17.50 p.p. incl. programmaboekje excl. lunchkosten.
NB KBO-leden betalen slechts €12,50 (op vertoon van de ledenpas)